Euro melanoma kampaņa

2013.gada 13.maijā Latvijā notiks Eiromelanomas diena.

Eiromelanomas skrīninga kampaņas mērķi:
    EuroMelanomas akcija ir visas Eiropas ādas vēža profilakses kampaņa, ko rīko dermatologi. Pasākums notiek katru gadu, ar publiskiem ziņojumiem masu mēdijos, iedzīvotāji tiek aicināti uz bezmaksas ādas izmeklēšanu, apvienojot ar izglītojošu darbu par slimības attīstības pazīmēm, bīstamām melanomas un ādas vēža (ne-melanomu) pazīmēm, ultravioleto staru kaitīgumu un optimāliem risinājumiem foto aizsardzībai.

Kampaņas mērķis ir veicināt melanomu (ādas vēža) novēršanu Eiropas ietvaros. Galvenais akcijas mērķis ir samazināt melanomas (ādas vēža) incedenci un mirstību.

Dalībvalstis
    Valstu skaits, kas piedalās Euromelnoma kampaņā, ir ievērojami audzis no pirmā akcijas gada. Euromelanomas skrīninga diena pirmo reizi notika Beļģijā 1999.gadā to organizēja Dr.Thomas Maselis, Dianne Roseeuw, Veronique del Marmol un beļģu kolēģi. 2000.gadā akcijā piedalījās jau 13 valstis (Čehija, Dānija, Francija, Somija, Grieķija, Islande, Itālija, Luksemburga, Malta, Portugāle, Spānija, Zviedrija, Apvienotā Karaliste). Bulgārija, Polija, Slovākija pievienojās dalībnieku sarakstam 2004.gadā. Šveice (2006.g.), Vācija un Kipra (2007.g.) par Euromelanomas skrīninga grupas dalībvalstīm kļuva samērā nesen. Kopš 2008.gada EuroMelanomas kampaņā piedalās Latvija un Lietuva. 2009.gadā prognozēta vēl 3 valstu dalība akcijā (Krievija, Ukraina, Baltkrievija), 2011.gadā akcijai pievienojās Igaunija.